Piec do Sauny

Piece do sauny Narvi

Jedną z wiodących na rynku firm produkującą piece i wyposażenie do saun jest fińska marka Narvi. Wieloletnia tradycja, doświadczenie i dbałość o każdy szczegół sprawiają, że są to produkty najwyższej jakości. Narvi produkuje piece i akcesoria zarówno do saun domowych jak i publicznych, o różnych kubaturach. W ofercie firmy Narvi znajdują się piece różnego typu, zadowolą oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

Piece na drewno

Piece do sauny na drewno to bardziej tradycyjny typ pieców do saun firmy Narvi. Charakteryzują się stylowym designem i wytrzymałością. Są eleganckie oraz łatwe do konserwacji i utrzymania czystości. Jego kształt i kamienna komora gwarantują równomierne powstawanie ciepła i najbardziej efektywne metody spalania. Piece drzewne do saun, dzięki szklanym drzwiom umożliwiają oglądanie ognia. Podnosi to komfort użytkowania. Stwarza niepowtarzalną atmosferę, ułatwiającą relaks i podnoszącą komfort użytkowania sauny. Piece firmy Narvi są łatwe do montażu i użytkowania. Solidna jakość wykonania umożliwia korzystanie z pieca przez długie lata.

Dla przykładu, piec do sauny Aito 16 VS posiada wbudowany zbiornik na wodę o pojemności 19 litrów.  Jego konstrukcja pozwala na umieszczenie w nim nawet 50 kg kamieni. Wnętrze pieca drzewnego jest wykonane z solidnej blachy, posiada także wtórny obieg ciepła, dzięki czemu praca pieca jest efektywniejsza. Przeznaczony jest do saun o kubaturze do 19 m3. Do większych saun polecany jest piec Aito 24.

 

Piece elektryczne

Firma Narvi proponuje także wysokiej jakości piece elektryczne. Spośród produktów firmy możemy wybrać wiele modeli dostosowanych do naszych potrzeb. Piece elektryczne są łatwe w użytkowaniu. Dzięki solidnemu wykonaniu, służą bezawaryjnie przez wiele lat.

Piec do sauny Narvi Steam Ready 9,0 kW wytwarza temperaturę nawet do 120°C. Dzięki odpowiednio izolowanej obudowie, silnym grzałkom oraz dużej pojemności kamieni, jest natychmiast gotowy do użycia, para wytwarza się szybko, zaraz po uruchomieniu. Jest niezwykle łatwy w użytkowaniu, wystarczy wcisnąć przycisk i wlać wodę.

Specyficznym rodzajem pieców do sauny firmy Narvi są piece kolumnowe z serii Kota. Są to piece elektryczne. Wyposażone w kosze na kamienie o różnych pojemnościach. Przeznaczone są do sauny parowej. Wytwarzają dużą ilość pary o temperaturze do 115°C. Dzięki pojemnym koszom na kamienie, woda błyskawicznie zamienia się w gęstą i przyjemnie ciepłą parę. Piece kolumnowe firmy Narvi są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o szybkość, ilość i jakość wytwarzanej przez parownicę pary wypełniającej saunę. Okrągły kształt pieca umożliwia zainstalowanie pieca nawet pośrodku sauny. Przy zakupie pieca elektrycznego możemy dobrać także dostosowaną do potrzeb i rozmiarów sauny moc: 6,8 lub 9,0 kW.

Firma Narvi dba także o estetykę, wszystkie piece charakteryzuje nowoczesny design. Dzięki specjalnym powłokom i starannemu wykończeniu są łatwe w utrzymaniu czystości i przez długi czas pozostają ozdobą sauny. Istnieje również możliwość wyboru spośród różnych wersji kolorystycznych. Dla klienta ważne jest także to, że piece Narwi wykonane są z doskonałej jakości elementów. Najwyższej klasy są także grzałki zainstalowane w piecach, są wykonane z grubej skrętki o średnicy 8,5mm. Produkcja w Europie, zapewnia przestrzeganie wszystkich norm i najwyższych standardów jakości.

Na stronie saunahome.pl możesz zobaczyć jak wygląda piec elektryczny do sauny  firmy Narvi.