Który gatunek drewna na boazerie do sauny będzie najlepszy?

Jeżeli prowadzisz stresujący tryb życia, z pewnością doceniasz takie rzeczy jak cisza, spokój i relaks. Po powrocie z pracy chciałbyś odpocząć po ciężkim dniu i odprężyć się w zaciszu własnego domu. Być może zawsze marzyłeś o swojej własnej saunie, która znajdowałaby się w Twoim domu, i dzięki niej mógłbyś doświadczać, niemalże każdego dnia, upragnionego relaksu. Jeśli więc w końcu znalazłeś motywację, aby powziąć kroki związane ze zbudowaniem sauny, na pewno w Twojej głowie pojawiło się pytanie „jak?”, a w miarę upływu czasu naszło Cię więcej pytań. W tym krótkim artykule pomogę Ci odpowiedzieć na pytania dotyczące boazerii do sauny.

Który gatunek drewna na boazerie do sauny będzie najlepszy?

Jak powszechnie wiadomo, sauna jest zbudowana w całości z drewna, a ścianki boazerii mają 120 milimetrów. Dobry wybór boazerii to najistotniejsza kwestia, ponieważ to od niej zależy komfort użytkowania sauny. Drewno użyte do budowania sauny oraz jej boazerii powinno być przede wszystkim trwałe i solidne, powinno również pięknie wyglądać. Obecnie najczęściej wybieranym drewnem na boazerie do sauny jest osika palona, jest to bardzo dobry gatunek drewna, który jest także dość drogi. Metr kwadratowy osiki kosztuje około 100 zł. Jednym z najlepszych drzew używanych do budowy boazerii w saunie jest też abachi oraz cedr kanadyjski, którego cena jest nieco niższa niż w przypadku osiki, bo około 70 zł za metr kwadratowy. Jeśli nadal nie jesteś pewien, który gatunek drewna na boazerie do sauny będzie najlepszy, powinieneś wziąć pod uwagę jodłę kanadyjską, która jest najtańszym drewnem z wymienionych. Jodła kanadyjska kosztuje około 40 zł, ale pomimo niskiej ceny jest również bardzo dobrym gatunkiem drewna i idealnie nadaje się na boazerie do sauny.

Czym się kierować wybierając gatunek drewna na boazerie do sauny?

Wybierając gatunek drewna na boazerie do sauny, należy zwrócić uwagę na kolor drewna i wybrać ten, który Ci odpowiada. Drewno musi być trwałe, odporne na wysokie temperatury oraz nagrzewać się bardzo wolno. Najlepsze drewno to takie, które ma dobrą termoizolację, więc to też trzeba wziąć pod uwagę, aby być w pełni usatysfakcjonowanym ze swojej sauny. Kolejną rzeczą, która jest równie ważna przy wyborze drewna to jego odporność na wilgoć, nie można dopuścić do tego, aby przez zły gatunek drewna w saunie pojawiła się pleśń lub grzyb. Każdy gatunek drewna ma inny zapach, który nabiera na sile za sprawą wysokiej temperatury. W zależności od osobistych preferencji jest to istotny czynnik w stwierdzeniu, który gatunek drewna na boazerie do sauny będzie najlepszy dla nas.

Dowiedz się Więcej