Piec firmy Helo

Finlandzka firma Helo to z bardzo popularnych producentów pieców do saun typu fińskiego.

Piece te posiadają wszelkie wyroby i atesty takie jak: ISO 9001 i atest przyjaznej pracy dla środowiska ISO 14001.

 

Piece firmy Helo

Firma Helo produkuje swoje piece jako nowoczesna kontynuacja tradycyjnych i solidnych pieców. Wśród produkowanych modeli wyróżnić możemy Piece:

– CUP – Są to najprostsze egzemplarz przeznaczone do średnich wielkości saun. Ich moce zaczynają się od 4,5 kW sięgając do 9 kW. Modele stacjonarne są z wbudowanym sterownikiem, a modele przystosowane do zewnętrznego sterowania wymagają dodatkowego sterownika.

– Klima Vitad – Piece te są przeznaczone do saun uniwersalnych, wyposażone w generator pary umożliwiający wykorzystanie go w saunach suchych, ziołowych i pół parowych. Dostępny jest w trzech wersjach o mocy 6, 8 i 9 kW. Sterowanie nim realizowane jest z zewnątrz za pomocą programowalnego sterownika OT 2 PLD przeznaczonego do programowania trybu sauny.

– Fusion – modele ogrzewacza z automatyczną realizacją pary. Piece te wyposażone w 4 litrowe zbiorniki ze wskaźnikiem poziomu wody oraz zbiornikiem czyszczenia serwisowania. Przeznaczone są do saun parowych. Sterowanie nimi odbywa się z poziomu panelu kontrolnego. Obudowa tego urządzenia wykonana jest ze stali nierdzewnej co da temu piecowi możliwość pracy przez bardzo długi okres czasu bez rdzy. Dostępny jest w 3 wersjach 60 MD, 80 MD i 90 MD.

– Misty – Jest to najnowsze rozwiązanie pieca z wbudowaną automatyczną wytwornicą pary wodnej. Wyposażony jest w 4 litrowy zbiornik do generatora pary wraz ze wskaźnikiem jej poziomu, posiada również zbiornik na olejki eteryczne i zioła. W zależności od wersji generatora pary jest napełniany wodą ręcznie bądź automatycznie. Całą aparatura posiada zabezpieczenia przeciw przegrzaniu się pieca wraz z generatorem. Model ten wydawany jest w trzech wersjach z o mocy 6, 8 i 9 kW. Istnieje możliwość sterowania nim z poziomu sterowników delux.

Odpowiedni wybór pieca elektrycznego firmy HELO to postawienie sobie kilku ważnych pytań odnośnie jego przeznaczenia. Czy piec ten ma być jedno czy dwufunkcyjny? Jednofunkcyjne piece do saun to takie, na które ogrzewane kamienie możemy polać wodą, uzyskując tym samym gorącą parę wodną dającą odczucie gorąca rosnącego ciepła w saunie. Dwufunkcyjne piece do saun to z kolei takie, które poza możliwością oblania wodą  posiada wbudowany parownik do pieca. Parownik ten odpowiedzialny jest za wytworzenie wewnątrz sauny odpowiedniej wilgotności powietrza. Odpowiednio wilgotne powietrze w proporcjonalny sposób obniżą potrzebę uzyskania wysokiej temperatury.

Poza rodzajami pieców do saun ważne jest też dobranie odpowiedniej mocy pieca pod względem samej sauny. Zbyt duży piec może okazać się być niepotrzebnym wydatkiem, a przebywanie w pomieszczeniu z takim piecem może przynieść nam problemów. Dodatkowo koszt utrzymania takiego pieca będzie większy, a to będzie stanowiło tylko niepotrzebny wydatek. Wybór zbyt małego pieca może spowodować, że pomieszczenie sauny będzie nieodpowiednio nagrzane, co może nie zaspokoić potrzeby komfortu płynącego z przebywania w saunie.
Przykładowy dobór pieca pod jego kubaturę można przedstawić w zależności od jego mocy do wielkości pomieszczenia:

– 4.5 kWod 3 do 6 m3
– 6.0 kWod 5 do 9 m3
– 8.0 kWod 8 do 12 m3
– 9.0 kWod 9 do 13 m3
– 10.5 kWod 9 do 15 m3
– 12 kWod 10 do 18 m3
– 15 kWod 14 do 24 m3

Tak wyglądają mniej więcej moce pieców do saun w zależności od ich kubatury.

Decydując się na markę pieców HELO wybieramy jeden z najlepszych produktów na rynku.