Zestaw do sauny – czyli co zabrać idąc do sauny?

Korzystanie z sauny niesie ze sobą bardzo dużo cennych właściwości dla zdrowia i urody. Sauna korzystnie wpływa na cały organizm – wspomaga pracę układu odpornościowego, skutecznie wspomaga organizm w walce z wirusami oraz bakteriami, a także aktywizuje ukrwienie i pracę układu krwionośnego. Sauna sprzyja również rozluźnieniu się mięśni oraz oczyszcza organizm z toksyn. Skóra po wizycie w saunie staje się bardziej oczyszczona oraz lepiej radzi sobie w walce ze stanami zapalnymi i wypryskami. Regularne wizyty w saunie są także doskonałym sposobem na relaks, a także pozbycie się stresu oraz jego skutków.

Z jakiego rodzaju sauny korzystamy?

W kwestii odpowiedzi na pytanie co warto jest zabrać ze sobą do sauny, wiele zależy od tego z jaką sauną ma się do czynienia. Wiele saun publicznych (np. na basenach czy w hotelach) posiada swój własny regulamin, który określa dokładnie co można wnosić do tego pomieszczenia, a co nie. Różnice pomiędzy poszczególnymi kompleksami z sauną mogą nie być duże, ale warto dokładnie zapoznać się z wytycznymi, tak aby uniknąć nieprzyjemności i np. zwrócenia uwagi przez obsługę.

Co zabrać ze sobą do sauny?

Wybierając się na seans saunowy z pewnością warto zaopatrzyć się w dwa ręczniki – jeden większy i drugi nieco mniejszy. Większym ręcznikiem można się wycierać oraz owinąć po wyjściu z sauny dla swojego komfortu. Mniejszy ręcznik w celach higienicznych warto jest podłożyć pod ciało w saunie – dzięki temu można uniknąć zarazków oraz posiadać większą wygodę. Zamiast ręcznika można także zabrać do sauny cienki szlafrok lub zapaskę. W saunie przyda się także specjalna czapka, która jest wykonana z filcu lub wełny. Tego typu nakrycie głowy doskonale chroni głowę przed przegrzaniem, a także – co ma znaczenie przede wszystkim dla kobiet – doskonale chroni cebulki włosów, efektem włosy są mniej zniszczone i mniej wysuszone po seansie. W saunie warto mieć także klapki, które chronią stopy przed grzybicą oraz minimalizują ryzyko poślizgnięcia się pod prysznicem. Po saunie warto jest wziąć porządny prysznic oraz zastosować kosmetyki, które nawilżą skórę. Warto więc zabrać ze sobą nie tylko żel pod prysznic, ale także balsam lub oliwkę. Kosmetyki są opcjonalne i wiele zależy od potrzeb skóry. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które można stosować po seansie w saunie, np. specjalne maseczki do twarzy.

W niektórych saunach istnieje możliwość używania różnorodnych akcesoriów do sauny. Warto więc wziąć coś ze sobą, jeśli ma się pewność, że można ich będzie użyć. Mowa tutaj między innymi o wybranym olejku do sauny czy soli do sauny.