Solarium

Opalanie w solarium ma wielu zwolenników, osoby nigdy nie korzystające z tego typu rozwiązania dla uzyskania brązowego odcienia skóry mogą się zastanawiać, co takiego ma w sobie łóżko opalające, że w istocie tak wiele osób tak chętnie z niego korzysta. Jak się okazuje korzyści z użytkowania solarium jest więcej, niż nawet można byłoby się spodziewać. Oto niektóre z nich.

Opalanie dopasowane do indywidualnych potrzeb

Obsługa w solarium jest wyszkolona po to, by każdemu klientowi móc zawsze i niezmiennie zapewnić odpowiednią dawkę promieniowanie – zawsze w najlepszy możliwy sposób dopasowanego do aktualnych potrzeb skóry. Dzięki temu wybierając się na takie opalanie nie trzeba się martwić o rumień czy oparzenia – co ma często miejsce, jeśli opalamy się na słońcu.

 

Stymulacja produkcji witaminy D

Witamina D jest jednym z niezbędnych składników w odniesieniu do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu bądź okazji do przebywania na słońcu, wtedy przyda się skorzystanie z promieniowania emitowanego przez lampy solaryjne – produkcja witaminy D jest wtedy znakomicie stymulowana.

Witamina D ma ponadto znakomity wpływ na układ odpornościowy. Witamina D może zmniejszyć ryzyko chorób autoimmunologicznych. Wyższe stężenie witaminy D jest też związane z mniejszym ryzykiem choroby Crohna. Witamina D może pomóc w walce zarówno z zakażeniami bakteryjnymi, jak i wirusowymi. Witamina D może odgrywać znaczącą rolę w leczeniu gruźlicy. Co więcej, wysoki poziom witaminy D może mieć korzystny wpływ na drogi oddechowe w odniesieniu do infekcji wirusowych. Jak zatem widać – chodząc na solarium, wbrew pozorom dbamy o swoje zdrowie.

 

Przygotowanie na lato

Zanim zacznie się upał, a słońce będzie prażyć niemiłosiernie – warto przygotować swoją wrażliwą skórę na kontakt z tak mocnym nasłonecznieniem. Przyda się tutaj właśnie opcja opalania w solarium – będzie stanowić fantastyczny sposób przygotowania swojej cery na upalne lato. Dzięki temu unikniemy oparzeń skórnych, które pojawiają się bardzo często gdy wybierzemy się na wakacyjny wyjazd i bez opamiętania korzystamy z kąpieli słonecznych.

 

Lepszy humor

Kilka minut w solarium bardzo poprawia samopoczucie. Jest to idealna chwila, by idealnie się zrelaksować przy przyjemnej muzyce i w ciepełku – szczególnie jeśli pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza. Lepszy nastrój jest też pewny, jak tylko zobaczy się swój piękny kolor skóry po wizycie czy kilku w taki miejscu. Mało kto wie, że opalanie w solarium jest także sposobem na walkę z depresją.

Zapisz

Zapisz