Sauna

Leniuchowanie w saunie czy łaźni parowej jest to idealny rodzaj ucieczki od stresującego życia. To odpoczynek w luksusie ciepłej, relaksującej pary. Siedząc w saunie odczuwa się ulgę od zmęczenia wynikającego z aktywnego życia codziennego. Godzina w tym miejscu i znów się jest pełnym energii do tego, by ponownie stawić czoła światu.

Aby jednak tak się stało konieczne jest zadbać o wszystkie niezbędne elementy wyposażenia sauny. Jednym z nich z całą pewnością są sterowniki do sauny. Dobór odpowiedniego sterownika nie jest jednak łatwy, ponieważ na rynku jest ich bogaty wybór. Aby wybrać odpowiedni sterownik do sauny najlepiej od razu pomocy szukać na stronie producenta lub w specjalistycznym sklepie zajmującym się saunami.

Poniżej kilka tych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Sterownik Harvia XENIO COMBI CX110C

Mamy tutaj do czynienia ze sterownikiem dotykowym wzbogaconym o panel sterowania z minimalistycznym interfejsem do sterowania piecem elektrycznym combi. Jest to panel niezwykle kompaktowy i naprawdę czytelne. Ma w sobie wiele nowoczesnych funkcji, dzięki którym sterowanie staje się łatwe i przyjemne.

Dzięki niemu można komfortowo zarządzać między innymi:

  • czasem pracy,
  • temperaturą,
  • oświetleniem,
  • wentylatorem

 

STEROWNIK NEXEN SS11

producent: NEXEN

To kolejny ciekawy i niezwykle uniwersalny sterownik. Można go z powodzeniem stosować zarówno w saunie domowej, jak i publicznej. Cechuje się niewielkimi gabarytami, warto też zwrócić uwagę na jego naprawdę szeroką gamę funkcji – dzięki którym można dopasować sesję w saunie idealnie do swoich potrzeb.

Oferuje sterowanie:

  • oświetleniem sauny
  • dozownikiem aromaterapii
  • wentylatorem

Dodatkowe funkcje kontrolno/sterujące obejmują między innymi możliwość ustawienia maksymalnego czas pracy ustawiany w trakcie instalacji czy też załączanie sauny z opóźnieniem.

 

Serownik EOS INFRATEC PREMIUM

producent: Niemcy

Inną ciekawą propozycją kierowaną do użytkowania w ramach saun na podczerwień jest właśnie ten sterownik. Nadaje się zarówno do mocowania zewnętrznego jak i wewnętrznego. Pozwala na

szeroki zakres regulacji temperatury od 30oC do 70oC, dzięki czemu użytkowanie jest bardzo wygodne. Indywidualna kontrola nad 3 obiegami pozwala na dopasowanie każdorazowej sesji w saunie do swoich potrzeb.

 

STEROWNIK C-90

producent: HARVIA

To kolejna wielka pomoc, jeśli chodzi korzystanie z sauny. W tym sterowniku najważniejsze jest zastosowanie nowoczesnej techniki mikroprocesowej i czujników, które zabezpieczają przed przegrzaniem – co jest niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem. Użytkowanie dodatkowo ułatwia przejrzysty cyfrowy wyświetlacz temperatury. Ciekawą funkcją tego sterownika jest alternatywne ustawienie czasu pracy od 4 do 12 godzin.

Warto zapoznać się z propozycjami sterowników i ich funkcji jeszcze bliżej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz