Piec do Sauny

To jaki rodzaj pieca do sauny najlepiej wybrać to tak naprawdę kwestia gustu. Oczywiście, jeden rodzaj pieca może okazać się lepszy od drugiego w pewnych okolicznościach i warunkach, ale przy tym wszystkim wart podkreślenia jest fakt, że piece opalane drewnem, gazowe i elektryczne wszystkie mają swoje własne wady i zalety. Osoby zastanawiające się czy używać pieca elektrycznego, gazowego czy opalanego drewnem powinny podjąć taką decyzję już na etapie budowania sauny.

Bez względu na to, który rodzaj pieca się wybierze, zawsze trzeba zwrócić uwagę na:

  • wydajność,
  • funkcje bezpieczeństwa,
  • rozmiar.

Aby dowiedzieć się, który typ pieca do sauny będzie najbardziej odpowiedni w stosunku do indywidualnych potrzeb najlepiej poszukać wykwalifikowanego producenta saun lub sprzedawcy, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będą mogli doradzić, który piec do sauny będzie odpowiedni.

 

Piec do sauny Harvia Vega BC80

Mamy tutaj do czynienia z urządzeniem łatwym w obsłudze i niezwykle eleganckim. Pięknie się prezentuje – w nowoczesnym stylu. Jego wyjątkowy design jest dopełniony przez wykonaną ze stali nierdzewnej obudowę zewnętrzną. To bardzo ergonomiczne urządzenie z wygodnymi w użyciu pokrętłami. Można nimi z przyjemnością i w komforcie sterować temperaturą. Do pieca jest też dołączona od producenta kompletna instrukcja obsługi, dzięki czemu użytkowanie jest jeszcze prostsze. Również jego montaż nie nastręcza problemów.

 

Piec do sauny Sawo Nordex

To kolejna interesująca propozycja o ciekawych parametrach mimo iż jest to model podstawowy. Warto zwrócić uwagę na jego wysokiej jakości wykonanie. Zewnętrzna obudowa jest wykonana ze stali szczotkowanej, natomiast środek został zrobiony z wysokiej klasy alucynku. To piec o mocy  8,0 kW. Aby nim sterować trzeba jednak zadbać po sterownik zewnętrzny. Ma dość kompaktowe rozmiary rzędu 410 x 300 x 575 mm. Bonusem jest to, że w cenie pieca dostaje się komplet kamieni. Jest to piec wiszący z gwarancją producenta.

 

Piec do sauny Harvia Sound M80E

To kolejny ciekawy model – bardzo elegancki i łatwy w obsłudze. a jego atrakcyjny wygląd przyciąga wzrok. Wykonany w nowoczesnym stylu, czego najlepszym dowodem jest obudowa pieczołowicie wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Do komfortu użytkowania tego pieca przyczyniają się z całą pewnością sterujące temperaturą ergonomiczne pokrętła. Z ich pomocą steruje się także czasem pracy. Zlokalizowane zostały z boku w dolnej części obudowy – dzięki czemu to wszystko obsługuje się jeszcze łatwiej. Montowanie i instalacja tego pieca również przebiegają bez najmniejszego problemu.

 

Piec do sauny Helo

To ostatni model, który chcemy zaprezentować. Powstał z myślą o domowych saunach w nowoczesnych domach. To piec idealnie nadający się do montażu na ścianie, o bardzo kompaktowych wymiarach. Idealnie nadaje się do saun o mniejszych powierzchniach, z racji zajmowania minimalnej ilości przestrzeni. Piece te są dostępne o różnej mocy (4,5 kW, 6 kW oraz 8 kW) dlatego każdy bez problemu znajdzie ten model idealnie dopasowany do jego potrzeb i możliwości.

Zapisz

Zapisz

Zapisz