Sterownik do sauny

Na rynku można spotkać sterowniki do sauny zewnętrzne oraz wewnętrzne. Charakteryzują się one odmiennym sposobem instalacji oraz korzystania – dlatego też warto zastanowić się, który rodzaj sterownika lepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Sterownik wewnętrzny

Sterownik wewnętrzny jest wbudowany w konstrukcję pieca. Jak sama nazwa wskazuje jest zainstalowany wewnątrz sauny, co umożliwia swobodne jego ustawianie w zależności od naszych preferencji, bez konieczności opuszczania sauny. Sprawdzi się doskonale w większych pomieszczeniach, ponieważ może być trudność z jego umieszczeniem w małych saunach. Dodatkowo wadą sterownika wewnętrznego zainstalowanego wewnątrz sauny jest jego znaczne ograniczona widoczność, która dotyczy w szczególnych dolnych obszarów sauny.

Sterownik zewnętrzny

Przy wyborze sterownika zewnętrznego, który jest umieszczany na zewnętrznej ścianie sauny (nie w środku pomieszczenia) warto przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie jego mocy do pieca oraz ich kompatybilności. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ inaczej sterownik może nie działać prawidłowo. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w saunach o małej, jak i dużej powierzchni. Niewątpliwą zaletą sterowników zewnętrznych do sauny jest także możliwość ich wyposażenia w dodatkowe funkcje, takie jak chociażby elektroniczny, wygodny dla użytkownika wyświetlacza, a także szereg dodatkowych elementów kontrolujących, odpowiedzialnych chociażby za generator pary. Dodatkowo warto pamiętać, że ten rodzaj sterownika wymaga zainstalowania także czujnika temperatury, co może wiązać się z dodatkowym wydatkiem.

Wybór sterownika do sauny nie jest łatwą sprawą. Zależy to bowiem od wielu czynników – nie tylko od ogólnych preferencji każdego użytkownika, ale także chociażby od wielkości pomieszczenia w którym jest stworzona sauna. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety oraz sprawdza się inaczej w różnych warunkach. Wiele zależy także od tego, czego oczekuje każda osoba korzystająca z sauny – czy preferujemy dodatkowe opcje i wysoką funkcjonalność, czy jedynie na wygodnej możliwości sterowania.

Niezależnie czy zdecydowali się Państwo na sterownik wewnętrzny czy zewnętrzy zapraszamy do sklepu Saunahome, w którym możecie kupić sterownik do pieca sauny najwyższej jakości w dobrej cenie: https://www.saunahome.pl/sterowniki-do-pieca-sauny-c-5.html

Zapisz

Zapisz