Solarium

Biorąc pod uwagę kapryśne polskie lato, które coraz częściej potrafi uraczyć nas deszczem w trakcie wymarzonego urlopu, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług solarium. Rozwiązanie to niesie ze sobą kilka niepodważalnych zalet.

Zalety korzystania z solarium

Pierwszą i najbardziej oczywistą jest możliwość uzyskania idealnej i równomiernej opalenizny w relatywnie krótkim czasie, bez konieczności udawania się na plażę i spędzania długiego czasu na słońcu.
Ponadto dawka promieniowania użytego w solarium jest ściśle określona i dopasowana do klienta. Nie grozi nam więc poparzenie, czyli częsty skutek nieumiarkowanych kąpieli słonecznych.
Kolejną zaletą jest uruchamianie produkcji witaminy D dzięki promieniowaniu wytwarzanemu przez lampy. Jest to szczególnie istotne zimą, gdy nie mamy możliwości przebywania na słońcu. Korzystanie z solarium o tej porze roku dodatkowo przygotowuje naszą skórę na przyszły kontakt z promieniowaniem słonecznym i zmniejsza ryzyko oparzeń.
I w końcu – sesje w solarium relaksują i zapewniają nam dobry nastrój, co jest szczególnie ważne w dzisiejszym pełnym stresu świecie.

 

Należy jednak pamiętać o kilku wskazówkach, które uczynią nasze wizyty w solarium bezpiecznymi.

Zachowanie umiaru i ostrożności. Codzienne seanse opalania są całkowicie wykluczone. Minimalny odstęp między sesjami powinien wynosić co najmniej 48 godzin. Z kolei czas opalania musi być dostosowany do fototypu skóry. Osoby z jasną karnacją powinny najpierw fundować sobie seanse po 5 minut, a gdy skóra się przyzwyczai, mogą wydłużyć ten czas do 10 minut. Osoby o śniadej cerze mogą opalać się maksymalnie przez 20 minut. Ważne jest stosowanie okularów ochronnych, by nie doprowadzić do uszkodzenia oczu!
Konsultacja z lekarzem. Niektóre leki i maści stosowane na skórę mogą być przeciwwskazaniem do korzystania z solarium. Podobnie niektóre ciemne pieprzyki i brodawki nie powinny być wystawiane na dodatkowe promieniowanie.
Pielęgnacja skóry. Stosowanie nawilżających balsamów z antyoksydantami wspomoże naturalne mechanizmy obronne naskórka. Równie ważne jest nawilżanie wewnętrzne, więc po opalaniu wypij co najmniej litr wody mineralnej.

Korzystanie z solarium ma tyle zalet, że może szybko stać się uzależnieniem, dlatego korzystajmy z niego rozsądnie.   

Zapisz