Generator Pary

Dzięki rosnącej popularności domowych łaźni parowych istnieje dzisiaj szeroki wybór generatorów pary na rynku. Podjęcie decyzji o tym, który z nich jest najlepszym modelem dla Twojego domu nie jest jednak łatwe. W tym tekście postaramy się wyjaśnić, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie generatora pary do sauny. Sprawdź link by zobaczyć zdjęcia generatorów pary.

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszego generatora pary + kilka przykładowych modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wielkość łaźni parowej jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego modelu. Inne kwestie to fakt, jak często sauna będzie wykorzystywana. Generator pary wybiera się też w zależności od rodzaju materiałów jakie zostały użyte do stworzenia sauny. Ściany z betonu lub marmuru, na przykład, pochłaniają dużo ciepła, więc siła generatora musi być większa. Inne materiały pochłaniające ciepło to:

  • szkło,
  • kamień,
  • łupek.

Dodatkowa pojemność musi również zostać dodana w odniesieniu do ścian zewnętrznych i miejsc z wysokimi sufitami. Prawie wszystkie generatory parowe są zasilane energią elektryczną. Większość modeli gazowych jest przeznaczonych do użytku komercyjnego. Przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji generatora, dostęp do elektryczności jest najważniejszym czynnikiem. Generatory o większej pojemności są oczywiście droższe. Jednakże ceny wahają się w zależności od producenta. Cena zależy od jakości maszyn czy ilości dodatkowych komponentów, co czyni je bardziej kosztownymi bowiem niektóre generatory zawierają dodatkowe funkcje, takie jak czujniki, które wykrywają problemy z wody lub zasilaniem elektrycznym.

 

Modele

Istnieje kilka znanych producentów wytwornic pary do sauny. Oto kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze:

 

Nazwa: Generator pary PARY PEGO o mocy 2kW

Producent: Pego

Cena: 3700.00zł

Mamy tutaj do czynienia z generatorem elektrodowym, który zestawia w sobie poziom wysokiej wydajności z możliwością nieskomplikowanej obsługi. Wyróżnia się na tle konkurencji dzięki możliwości czyszczenia cylindrów i elektrod wykonanych ze stali nierdzewnej. Jeśli zajdzie taka konieczność można je także z łatwością wymienić.

 

Nazwa: generator pary PEGO o mocy 3kW

Producent: Pego

Cena: 4300.00zł

Jeśli chodzi o ten generator warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego możliwość programowania i w pełni automatycznego działania. To pozwala na indywidualne dopasowanie działania generatora do swoich potrzeb. Również inne dodatkowe funkcje, takie jak ta pozwalająca na regulację częstości spustu wody czy możliwość wyświetlania aktualnej temperatury w łaźni są ważne do zauważenia.

 

Nazwa: Generator pary HARVIA HGX 2,2

Producent: HARVIA

cena: 5071.00zł

Warto zwrócić uwagę na ten generator, ponieważ z łatwością zapewnia wilgotne, ciepłe powietrze tworzące kojące środowisko w saunie. Jest bardzo kompaktowy, a równocześnie charakteryzuje się wysoką wydajnością. Producent zapewnia również o jego niezawodnej, bowiem bezawaryjnej pracy.

 

Nazwa: Generator pary DEVATEC 4kW +sterownik NEXEN

Producent: DEVATEC

Cena: 5800.00zł

To kolejny przykład którego producentem jest dirma Devatec – znana na rynku z produkcji naprawdę wysokiej klasy systemów nawilżania. Ten generator elektrodowy dołączany jest z cylindrami rozbieralnymi i cyfrowym wyświetlaczem. Bardzo wygodny i niezwykle wydajny.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz