Akcesoria do Sauny

Każdy doświadczony użytkownik sauny wie, jak wiele jest wspaniałych akcesoriów do sauny, które można wykorzystać, aby przyjemność kąpieli była jeszcze większa. Często to właśnie te akcesoria sprawiają, czy będzie to kąpiel drugorzędna, czy naprawdę wspaniała. Akcesoria używane prawidłowo mogą pomóc stworzyć doskonałą atmosferę, czysty relaks i orzeźwiająca kąpiel w saunie pełnej kojącego ciepła. Zerknij także na pełną ofertę naszego sklepu specjalizującego się w sprzedaży boazerii do saun – Saunahome.

Poniżej znajduje się lista niektórych z bardziej popularnych akcesoriów używanych przez entuzjastów sauny na całym świecie:

 

Gąbki Loofah

Gąbka do kąpieli gąbki Loofah to bardzo popularny element w azjatyckich i europejskich uzdrowisk. Taka gąbka jest znana z tego, że przywraca skórze łagodny blask i przyczynia się do rewitalizacji skóry. Jest to produkt:

  1. naturalny
  2. organiczny
  3. bezpieczny dla środowiska

Jest to też gąbka, która jest znana także z tego że fantastycznie poprawia krążenie krwi, ma właściwości złuszczające – radzi sobie doskonale z martwymi komórkami skóry i sprzyja jeśli chodzi o zdrowie skóry. Z racji tego, że tak doskonale pobudza krążenie krwi gąbka ta została uznana jako świetna pomoc dla reumatycznych i artretycznych pacjentów. Loofah jest też odnawialnym źródłem energii.

 

Szczotka

Wielu entuzjastów sauny cieszy się również na samą myśl o szorowaniu swoich ciał specjalnymi szczotkami. Niezależnie od tego, czy szczotka ma długi uchwyt (czyli jest przeznaczona dla tych trudno dostępnych miejsc) czy ma odłączaną rączkę lub czy jest bez rączki w ogóle, taka szczotka do sauny jest dobrym narzędziem, które pomaga oczyścić i masować skórę. Miękkie naturalne włosie szczotki wspomaga też złuszczanie skóry i może w znacznym stopniu przyczynić się do tego, że kąpiel w saunie będzie jeszcze bardziej orzeźwiająca i pobudzająca. Używając szczotki do sauny można również poprawić krążenie krwi, więc nie ma naprawdę żadnego powodu, aby nie skorzystać z tego typu akcesoriów.

 

Wiadra

Również powszechnie określane jako wiaderka do sauny, drewniane wiadra są używane do przechowywania wody w saunach w tradycyjnym fińskim stylu. Wielu doświadczonych kąpiących preferuje wiadra wykonane z cedru, sosny lub miedzi. W przypadku zakupu całkowicie drewnianego wiaderka do sauny, należy opróżnić go po każdym użyciu i przechowywać do góry nogami.

 

Sauna i esencje zapachowe

Eukaliptus, brzoza, sosna, świerk, mentol, cytryna i limonka – to tylko niektóre z naprawdę atrakcyjnych zapachów dostępnych w ramach dzisiejszych naturalnych substancji zapachowych. Wystarczy dodać kilka kropli tych zapachów do gąbki czy wiadra z wodą i oddać się węchowej ekstazie. Dlaczego nie połączyć terapii sauny i aromaterapii dla podwójnej, czystej zmysłowej przyjemności?

 

Zagłówki i oparcia

Pełna wygoda może być osiągnięta poprzez zastosowanie tych ważnych akcesoriów. Drewniany zagłówek lub poduszka łagodnie amortyzują głowę półleżącego użytkownika sauny natomiast oparcie oferuje wsparcie, ulgę i luksus. Zagłówki i oparcia mogą również służyć jako podnóżki.

 

Kadzie

Czasami nazywane próbnikami – kadzie są niezbędne do prawidłowego procesu tradycyjnej kąpieli w saunie z użyciem wiader.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz